O Nas

Witamy na stronach POSP TRYTON

Specjalistycznej Jednostki Płetwonurków w Kołobrzegu. Nasza POSP została powołana celem ratowania ludzi i mienia na wodzie i pod wodą. Terenem naszego działania jest miasto Kołobrzeg, wody portowe, rzeka Parsęta z kanałami oraz wody morskie przylegające do kąpieliska. W skład naszej jednostki wchodzą strażacy płetwonurkowie oraz ratownicy.

Więcej >>

Adres

Portowa Ochotnicza Straż Pożarna TRYTON
ul. Żurawia 12 B
78-100 Kołobrzeg

Szukaj

Szkolenie Nurkowe.

W ramach realizacji zadania z doskonalenia technik nawigacji i poszukiwania podwodnego, organizujemy jako POSP TRYTON wyjazdowe szkolenie w dniach 1-2 października na akwenie po starym nieczynnym kamieniołomie w Piechcinie.
Na terenie akwenu i bazy nurkowej z której usług będziemy korzystać (link: https://bazapiechcin.eu ) znajduje się między innymi zatopiony w ostatnim czasie tramwaj. Są tam też skoda favorit, samochód lublin, hyunday, dwa fiaty 126p, skute motorowy „Diana”, motocykl kawasaki, betonowy jacht, holownik „Czajka”. Nie brakuje także naturalnych obiektów: ściany czy jaskinia, którą można przepłynąć.
Jednym słowem idealne miejsce do doskonalenia umiejętności nawigacyjno-poszukiwawczych.

Plan wyjazdu :
01.10.2022 (sobota)
07:00 wyjazd remiza port jachtowy
przyjazd do bazy zajęcia teoretyczne i praktyczne (nurkowanie)
podsumowanie szkolenia kolacja, nocleg
02.10.2022 (niedziela)
powrót do Kołobrzegu.

Do dnia 22.09.2022 przyjmujemy zgłoszenia – Jacek Podolak 784041380 (sms, lub Messenger).
Ilość miejsc ograniczona,

Koszt  – ze środków dotacji (może wystąpić drobna dopłata)