PIERWSZA POMOC W NURKOWANIU

Osoby chętne do wzięcia udziału w szkoleniu :

PIERWSZA POMOC W NURKOWANIU KDP/CMAS poziom 1 (PPP1)

Proszę o zapisy telefonicznie : Jacek Podolak 784041380

Termin: 23.04.2022 (sobota)
Miejsce:  Port jachtowy siedziba TRYTON
czas: 09:00-16:00
ilość miejsc ograniczona, kolejność zgłoszeń

Dofinansowane jest ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego w Szczecinie

Uczestnik kursu zdobywa podstawową wiedzę teoretyczną oraz umiejętności praktyczne w zakresie udzielania pierwszej pomocy podczas nurkowania. Po ukończeniu kursu uczestnik będzie posiadał wiedzę i umiejętności w zakresie: • bezpieczeństwa prowadzenia akcji ratunkowej, • przeprowadzenia wywiadu ratowniczego z uwzględnieniem specyfiki dla wypadków nurkowych, • oceny podstawowych czynności życiowych, stanu poszkodowanego i podjęcia decyzji co do dalszych działań, • udzielenia pierwszej pomocy w: urazach ciśnieniowych, chorobie dekompresyjnej, zatruciach tlenem, tlenkiem i dwutlenkiem węgla, utonięciu, nagłym zatrzymaniu krążenia, • tlenu i zakresu jego stosowania w nurkowaniu oraz wypadkach nurkowych, • konfiguracji i użycia sprzętu do podawania tlenu, • podstawowych czynności resuscytacyjnych (RKO + AED)