O Nas

Witamy na stronach POSP TRYTON

Specjalistycznej Jednostki Płetwonurków w Kołobrzegu. Nasza POSP została powołana celem ratowania ludzi i mienia na wodzie i pod wodą. Terenem naszego działania jest miasto Kołobrzeg, wody portowe, rzeka Parsęta z kanałami oraz wody morskie przylegające do kąpieliska. W skład naszej jednostki wchodzą strażacy płetwonurkowie oraz ratownicy.

Więcej >>

Adres

Portowa Ochotnicza Straż Pożarna TRYTON
ul. Żurawia 12 B
78-100 Kołobrzeg

Szukaj

Zmarł Krzysztof Kuszewski

Do Kołobrzegu dotarła smutna wiadomość o śmierci dra n.med. Krzysztofa Kuszewskiego (zm.8.02.22 r.). Jeden z założycieli naszego klubu Tryton w Kołobrzegu, jeszcze za czasów jak Tryton był przy PTTK.
Organizował ogólnopolskie zawody w nurkowaniu swobodnym na basenie w Podczelu. Działał w komisji podwodnej ZG PTTK. Będąc ministrem stworzył Krajowy Ośrodek Medycyny Hiperbarycznej w Gdyni. Położył wielkie zasługi dla świata nurkowania, napisał kilkanaście książek o nurkowaniu, nurkowaniu swobodnym.
Dla środowiska Kołobrzeskiego pozostanie wybitnym i legendarnym działaczem PTTK i Klubu Tryton.
Ostatni raz spotkaliśmy się wszyscy na katamaranie Jantar, kiedy obchodziliśmy półwiecze działalności Trytona. InfoPress REDA fot. G.Podbial