O Nas

Witamy na stronach POSP TRYTON

Specjalistycznej Jednostki Płetwonurków w Kołobrzegu. Nasza POSP została powołana celem ratowania ludzi i mienia na wodzie i pod wodą. Terenem naszego działania jest miasto Kołobrzeg, wody portowe, rzeka Parsęta z kanałami oraz wody morskie przylegające do kąpieliska. W skład naszej jednostki wchodzą strażacy płetwonurkowie oraz ratownicy.

Więcej >>

Adres

Portowa Ochotnicza Straż Pożarna TRYTON
ul. Żurawia 12 B
78-100 Kołobrzeg

Szukaj

SZKOLENIA 2020

Rozpoczynamy nabór chętnych na szkolenia w 2020 r.

W tym roku dostaliśmy dofinansowanie na szkolenia:

  1. Płetwonurkowe – podstawowe i specjalizacje (do wyboru)
  2. ITR  – indywidualne Techniki Ratunkowe (20 godzin między innymi :  Wyposażenie ratunkowe na jedn. pływających, środki wzywania pomocy, ewakuacja ludzi z jedn. pływających, ratowanie z powierzchni wody, ćwiczenia na wodzi)
  3. Ratownik Morski (24 godziny, między innymi : łodzie ratownicze, opuszczanie statku, człowiek za burtą, przetrwanie w tratwach, sygnalizacja w niebezpieczeństwie, pierwsza pomoc, ćwiczenia na łodzi ratowniczej  – wymagania  ukończone ITR  – patrz wyżej
  4. Bezpieczeństwo na Jachtach Komercyjnych (40 godzin, uzyskuje się certyfikat spełniający najnowsze wymagania dotyczące bezpiecznego, profesjonalnego, komercyjnego i regatowego  na jednostkach pływających motorowodnych i żaglowych

Proszę o zapisy można na wszystko lub na wybrane.

Szkolenia są dofinansowane więc koszt będzie (w zależności od ilości chętnych) albo zerowy albo częściowy.

Po wstępnych zapisach chętnych  i ustaleniu ilości osób  na poszczególne szkolenia podamy ile kurs kosztuje.

Zapisy (do 20.02.2020) na dzisiejszym zebraniu,przyjmuje Jacek Podolak, telefonicznie lub massanger