O Nas

Witamy na stronach POSP TRYTON

Specjalistycznej Jednostki Płetwonurków w Kołobrzegu. Nasza POSP została powołana celem ratowania ludzi i mienia na wodzie i pod wodą. Terenem naszego działania jest miasto Kołobrzeg, wody portowe, rzeka Parsęta z kanałami oraz wody morskie przylegające do kąpieliska. W skład naszej jednostki wchodzą strażacy płetwonurkowie oraz ratownicy.

Więcej >>

Adres

Portowa Ochotnicza Straż Pożarna TRYTON
ul. Żurawia 12 B
78-100 Kołobrzeg

Szukaj

Szkolenie hiperbaryczne

W dniach 25-27 marca  członkowie POSP TRYTON mieli okazję odbyć szkolenie z zakresu patofizjologii nurkowania oraz pierwszej pomocy w Klinice Medycyny Hiperbarycznej i Ratownictwa Morskiego w Gdyni, pod kierownictwem dr hab. n. med. Jacka Kota. Na zajęciach poruszane były tematy takie jak nurkowanie z zatrzymanym oddechem, urazy ciśnieniowe, choroba dekompresyjna czy procedury postępowania w wypadku nurkowym. Zajęcia praktyczne odbywały się w komorach dekompresyjnych, każdy z uczestników sprężany był 3 razy do głębokości 15, 30 i 50 metrów. Kurs realizowany był między innymi ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego w ramach projektu „Poprawa bezpieczeństwa na wodach morskich i śródlądowych”.