O Nas

Witamy na stronach POSP TRYTON

Specjalistycznej Jednostki Płetwonurków w Kołobrzegu. Nasza POSP została powołana celem ratowania ludzi i mienia na wodzie i pod wodą. Terenem naszego działania jest miasto Kołobrzeg, wody portowe, rzeka Parsęta z kanałami oraz wody morskie przylegające do kąpieliska. W skład naszej jednostki wchodzą strażacy płetwonurkowie oraz ratownicy.

Więcej >>

Adres

Portowa Ochotnicza Straż Pożarna TRYTON
ul. Żurawia 12 B
78-100 Kołobrzeg

Szukaj

Umowa z Urzędem Marszałkowskim

W sobotę 16 marca w sali konferencyjnej Portu Jachtowego w Kołobrzegu podpisana została umowa pomiędzy Urzędem Marszałkowskim reprezentowanym przez Członka Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Janusz Gromek a  POSP TRYTON  na kurs  patofizjologii nurkowania i pierwszej pomocy. Płetwonurkowie z kołobrzeskiej Portowej Ochotniczej Straży Pożarnej TRYTON wezmą udział w zajęciach, które obejmują takie zagadnienia jak: wpływ środowiska wodnego na organizm, urazy ciśnieniowe, nurkowanie z zatrzymanym oddechem czy choroba dekompresyjna. Zajęcia praktyczne odbywają się w komorach dekompresyjnych. Udział w szkoleniu pozwoli na profesjonalną realizację akcji ratowniczo-poszukiwawczych w wodach morskich i śródlądowych.