O Nas

Witamy na stronach POSP TRYTON

Specjalistycznej Jednostki Płetwonurków w Kołobrzegu. Nasza POSP została powołana celem ratowania ludzi i mienia na wodzie i pod wodą. Terenem naszego działania jest miasto Kołobrzeg, wody portowe, rzeka Parsęta z kanałami oraz wody morskie przylegające do kąpieliska. W skład naszej jednostki wchodzą strażacy płetwonurkowie oraz ratownicy.

Więcej >>

Adres

Portowa Ochotnicza Straż Pożarna TRYTON
ul. Żurawia 12 B
78-100 Kołobrzeg

Szukaj

Patofizjologia nurkowania

Trwają zapisy na kurs „Patofizjologia nurkowania i pierwsza pomoc (PP)”

termin: od poniedziałku 25 marca godz.11:00 do środy 27 marca godz. 13:00  (dwa noclegi w Gdyni)

szkolenie dofinansowane przez Urząd Marszałkowski z programu Poprawa bezpieczeństwa na wodach morskich i śródlądowych Województwa Zachodniopomorskiego poprzez podniesienie kwalifikacji ratowników Portowej Ochotniczej Straży Pożarnej „TRYTON”.

kurs organizowany jest przez Krajowy Ośrodek Medycyny Hiperbarycznej GUMED w Gdyni. Jest to jeden z najważniejszych kursów dających wiedzę i jednocześnie podnoszącym bezpieczeństwo ratowników podczas wykonywania swoich zadań. Kurs obejmuje między innymi takie zagadnienia jak : Wpływ środowiska wodnego na organizm, urazy ciśnieniowe, nurkowanie z zatrzymanym oddechem, choroba dekompresyjna, oddychanie mieszaninami oddechowymi pod zwiększonym ciśnieniem. Ponadto zajęcia praktyczne odbywają się w komorach dekompresyjnych, w których uczestnicy są sprężani.

zapisy i informacje Jacek Podolak  784041380 (ilość miejsc ograniczona)