W niedzielę 9 listopada płetwonurkowie z POSP TRYTON przeprowadzili po raz kolejny akcję poszukiwawczą na jeziorze drawskim w miejscowości Stare Drawsko. Przypomnijmy, że w czerwcu na tym jeziorze podczas trudnych warunków atmosferycznych, silnego wiatru oraz dużej fali wypadł z tratwy mężczyzna wraz z silnikiem.

Mimo przeprowadzenia kilku akcji ratowniczo – poszukiwawczych z udziałem płetwonurków z PSP Koszalin, Mares, POSP Tryton, jak również specjalistycznego sprzętu sonarów, skanerów, nie udało się odnaleźć śladów miejsca tragedii i zaginionego mężczyzny.

W dniu wczorajszym podczas kolejnej akcji poszukiwawczej odnaleziony został na głębokości 13 metrów silnik najprawdopodobniej z łodzi, z której wypadł mężczyzna. Silnik został wydobyty z dna jeziora przez płetwonurków POSP Tryton i przekazany miejscowej policji.

tryton tryton (2) tryton (5) tryton (8) tryton (9)