O Nas

Witamy na stronach POSP TRYTON

Specjalistycznej Jednostki Płetwonurków w Kołobrzegu. Nasza POSP została powołana celem ratowania ludzi i mienia na wodzie i pod wodą. Terenem naszego działania jest miasto Kołobrzeg, wody portowe, rzeka Parsęta z kanałami oraz wody morskie przylegające do kąpieliska. W skład naszej jednostki wchodzą strażacy płetwonurkowie oraz ratownicy.

Więcej >>

Adres

Portowa Ochotnicza Straż Pożarna TRYTON
ul. Żurawia 12 B
78-100 Kołobrzeg

Szukaj

BASEN !!! od Środy 05.03.2014

Od tej środy tj. 05.03.2014 rozpoczynamy zajęcia basenowe Holtur Podczele

Odbywać się będą w każdą środę od godz. 19:00 – ( zbiórka przed wejściem 15 min. wcześniej), wstęp dla członków Trytona i ich rodzin gratis, bez opieki ratownika.

Rozpoczynamy już od tej środy zajęcia z RUGBY PODWODNEGO poniżej trchę przypomnienia

Podwodne rugby jest to sport, który jest rozgrywany pod woda przez 2 drużyny po 6 zawodników każda. Każdy zawodnik jest wyposażony w maskę rurkę i płetwy. Celem gry jest włożenie piłki do kosza przeciwnej drużyny.

Zabronione jest:

– atakowanie maski rurek i trzymanie za płetwy

– celowo uderzać przeciwników

– nie można ciągnąć za przeciwnika strój

– odpychać się od zawodników, aby szybko się wynurzyć

– trzymać przeciwnika, który nie ma piłki

– przemieszczać kosza (bramki)

– przytrzymać przeciwnika w sposób, który może spowodować uduszenie.

Kara-ball (karny) gra się jeden na jeden zawodnik z każdej drużyny. Atakujący ma 45 sekund na zdobycie bramki. Gdy obrońca zanurkował pod wodę musi być blisko kosza którego broni. Kara-ball trwa aż napastnik strzelił bramkę, lub obrońca przechwyci piłkę, lub atakujący wynurzy się nad woda, lub skończy się czas.

Wolna piłka (przewinienia) jest rozgrywana na powierzchni w miejscu, gdzie zasady zostały złamane. Osoba, która rozgrywa piłkę nie może się ruszyć dopóki piłka nie zostanie przekazana innemu graczowi. Przeciwnicy musza być co najmniej 2 m od rozgrywającego piłka musi być rozegrana w ciągu 3 s od sygnału. Piłka musi być oddana innemu graczowi zanim będzie próba strzelenia bramki.

Jeszcze linki z video treningiem

http://www.youtube.com/watch?v=wFKt37APraA

http://www.youtube.com/watch?v=iE9w4oSmEOg

http://www.youtube.com/watch?v=2Qa-LripRGM

Jest to, po norwesku ale obok wyświetlają sie napisy i linki – bardzo dobre video.