O Nas

Witamy na stronach POSP TRYTON

Specjalistycznej Jednostki Płetwonurków w Kołobrzegu. Nasza POSP została powołana celem ratowania ludzi i mienia na wodzie i pod wodą. Terenem naszego działania jest miasto Kołobrzeg, wody portowe, rzeka Parsęta z kanałami oraz wody morskie przylegające do kąpieliska. W skład naszej jednostki wchodzą strażacy płetwonurkowie oraz ratownicy.

Więcej >>

Adres

Portowa Ochotnicza Straż Pożarna TRYTON
ul. Żurawia 12 B
78-100 Kołobrzeg

Szukaj

Wrak samochodu w rzece

W niedzielę, 9 czerwca, w późnych godzinach popołudniowych, płetwonurkowie z kołobrzeskiej Portowej Ochotniczej Straży Pożarnej „Tryton” brali udział w akcji wydobycia wraku samochodu z rzeki Parsęta w Ząbrowie. Docierały do nas sygnały, że na rzece na wysokości mostu, pod powierzchnia wody jest zatopiony jakiś przedmiot, który stwarza niebezpieczeństwo dla użytkowników rzeki i przepływających łodzi – znane są przypadki m.in. uszkodzenia śrub od silników przy łodziach. Płetwonurkowie zlokalizowali przedmiot, który w niedzielne popołudnie został wyciągnięty z wody za pomocą lin i wyciągarki samochodowej. Jak się okazało, była to przecięta połowa samochodu, najprawdopodobniej Audi B4. Wrak wyciągnięto na brzeg, skąd został odwieziony w bezpieczne miejsce.

zabrowo 3zabrowozabrowo 4