O Nas

Witamy na stronach POSP TRYTON

Specjalistycznej Jednostki Płetwonurków w Kołobrzegu. Nasza POSP została powołana celem ratowania ludzi i mienia na wodzie i pod wodą. Terenem naszego działania jest miasto Kołobrzeg, wody portowe, rzeka Parsęta z kanałami oraz wody morskie przylegające do kąpieliska. W skład naszej jednostki wchodzą strażacy płetwonurkowie oraz ratownicy.

Więcej >>

Adres

Portowa Ochotnicza Straż Pożarna TRYTON
ul. Żurawia 12 B
78-100 Kołobrzeg

Szukaj

Łódź dla „Trytona”

 

We wtorek 22 stycznia 2013 roku w Centrum Kształcenia Praktycznego w Kołobrzegu odbyło się uroczyste podpisanie umowy przez POSP Tryton z Lokalną Grupą Rybacką na dofinansowanie zakupu sprzętu ratunkowego.

Na podstawie podpisanej umowy o dofinansowanie w ramach „Programu Operacyjnego PO Ryby” zakupimy łódź płaskodenną z silnikiem i sprzętem ratunkowym na kwotę prawie 42.000 złotych.

Zakupiony sprzęt pozwoli na prowadzenie akcji ratowniczo – patrolowych, usuwanie zanieczyszczeń, skażeń oraz obiektów stanowiących niebezpieczeństwo (zakup łodzi ratowniczej, kamizelek asekuracyjnych, ubrań wypornościowych).

Przy podpisaniu umowy obecni byli reprezentujący Urząd Marszałkowski: Wicemarszałek Województwa Andrzej Jakubowski oraz Członek Zarządu Województwa Anna Mieczkowska.

                                                                                                                  

 

                                                                                                       
Linki o łodzi

http://www.sorba.pl/Katalog-lato/Lodzie/Lodzie-ratownicze/Lodz-patrolowa-WHALY-435-polietylen.html

LINK film pokazujący wytrzymałość tej łodzi

http://www.youtube.com/watch?v=BODEso2P84o

http://www.youtube.com/watch?v=zFgu9K7tWBM