O Nas

Witamy na stronach POSP TRYTON

Specjalistycznej Jednostki Płetwonurków w Kołobrzegu. Nasza POSP została powołana celem ratowania ludzi i mienia na wodzie i pod wodą. Terenem naszego działania jest miasto Kołobrzeg, wody portowe, rzeka Parsęta z kanałami oraz wody morskie przylegające do kąpieliska. W skład naszej jednostki wchodzą strażacy płetwonurkowie oraz ratownicy.

Więcej >>

Adres

Portowa Ochotnicza Straż Pożarna TRYTON
ul. Żurawia 12 B
78-100 Kołobrzeg

Szukaj

45 lecie

Piątek, 7 grudnia, był szczególnym dniem dla nas, jako Portowej Ochotniczej Straży Pożarnej „Tryton”. To właśnie w ten dzień obchodziliśmy 45 –lecie istnienia, a jak się później okazało była to już 47 rocznica.  Początkowo jako Klub Płetwonurków powstały przy PTTK , by przez lata przekształcić się w obecną formę Portową Ochotniczą Straż Pożarną. Dostojny jubileusz był okazją do wspomnień i spotkań z ojcami założycielami, byłymi prezesami i członkami, którym bardzo serdecznie dziękujemy za trud, jaki włożyli, aby uświetnić naszą uroczystość. Był czas, aby opowiedzieć o działalności Trytona, akcjach ratowniczych, porównać czasy przeszłe i obecne. Historię całego powstania i lat działalności, zobrazowanej pamiątkowymi zdjęciami przybliżył Kazimierz Ratajczyk. Na spotkanie jubileuszowe, które miało miejsce na katamaranie „Jantar”, przybyło wielu członków, gości zaproszonych, sympatyków, była to też okazja do przyjęcia w szeregi nowych strażaków. Klub nasz otrzymał wiele prezentów i pamiątek, m.in. od Ligi Morskiej i Rzecznej, władz miasta i starostwa Posła na Sejm RP Marka Hoka, zaprzyjaźnionego klubu Mares. Po części oficjalnej była okazja do mniej oficjalnych spotkań, wspomnień i integracji.