O Nas

Witamy na stronach POSP TRYTON

Specjalistycznej Jednostki Płetwonurków w Kołobrzegu. Nasza POSP została powołana celem ratowania ludzi i mienia na wodzie i pod wodą. Terenem naszego działania jest miasto Kołobrzeg, wody portowe, rzeka Parsęta z kanałami oraz wody morskie przylegające do kąpieliska. W skład naszej jednostki wchodzą strażacy płetwonurkowie oraz ratownicy.

Więcej >>

Adres

Portowa Ochotnicza Straż Pożarna TRYTON
ul. Żurawia 12 B
78-100 Kołobrzeg

Szukaj

Wizyta w Karlskronie

Podczas studyjnej wizyty w porcie Karlskrona w Szwecji, przedstawiciel POSP TRYTON miał okazję zapoznać się z nowoczesnym systemem usuwania zanieczyszczeń ropopochodnych na wodach portowych. Podjęto rozmowy zmierzające do prezentacji tych nowoczesnych urządzeń w naszym porcie.
Różnorodność łodzi roboczych, wykonanych z aluminium oraz innego sprzętu pomocniczego, jak pływające zbiorniki, małe barki jest godna pozazdroszczenia miejmy nadzieję , że kiedyś i nasza jednostka będzie mogła pochwalić się takim sprzętem.