O Nas

Witamy na stronach POSP TRYTON

Specjalistycznej Jednostki Płetwonurków w Kołobrzegu. Nasza POSP została powołana celem ratowania ludzi i mienia na wodzie i pod wodą. Terenem naszego działania jest miasto Kołobrzeg, wody portowe, rzeka Parsęta z kanałami oraz wody morskie przylegające do kąpieliska. W skład naszej jednostki wchodzą strażacy płetwonurkowie oraz ratownicy.

Więcej >>

Adres

Portowa Ochotnicza Straż Pożarna TRYTON
ul. Żurawia 12 B
78-100 Kołobrzeg

Szukaj

VI „Skorpenowy” Spływ Łyną

2009_baner7.jpgOtrzymaliśmy zaproszenie do wzięcia udziału w VI „Skorpenowym” Spływie Łyną.
Akademicki Klub Płetwonurków „Skorpena” z Olsztyna już po raz szósty zaprasza na największy i najdziwniejszy zimowy spływ rzeką płetwonurków w Polsce. W sobotę 21 marca 2009 roku o godzinie 12:00 ruszy, mamy nadzieje ponad 200 płetwonurków z Polski i zagranicy. Ideą imprezy jest wspólna zabaw ludzi kochających wodę i nurkowanie. To nie będzie wyścig, ale jak zawsze wspólna zabawa w wodzie. Uczestnicy sami sobie wybierają rodzaj skafandra i rękawiczek. Mile widziane jest wesołe przebranie. Czas spędzony w wodzie to godzina z kwadransem.. Udział w spływie nie kosztuje ani grosza, a jeszcze można wygrać cenny sprzęt. Nikogo nie puszczamy z pustymi rękoma.
To także jedyny spływ, który odbywa się w mieście. Wygląda dość efektownie i wiedzie pod siedmioma mostami. Spływ zakończy się na starym mieście za mostem św. Jana, około godz. 13:15. Po małym poczęstunku zgotowanym przez mieszkańców miasta jedziemy do klubu,
gdzie odbędzie się dalsza część zabawy do rana z losowaniem nagród i wręczaniem certyfikatów . W tamtym roku rozlosowano, dzięki hojności sponsorów, wśród uczestników spływu 70 nagród. Najcenniejszymi przedmiotami były: automaty oddechowe firmy Apeks, Scubapro, komputer nurkowy, konsola, sprzęt ABC, itd.
Jednak chyba najważniejsza jest w tym wszystkim wspaniała zabawa. Istnieje jedyna możliwość poznania tak wielu płetwonurków bawiących się wspólnie. Zobaczyć miasto na terenie którego znajduje się 13 jezior. Jeżeli lubisz zabawę na luzie, bez sztywności i
komercyjnego zadęcia, to przyjeżdżaj.

Szczegóły imprezy i kontakt na stronie internetowej AKP „Skorpena” http://www.skorpena.pl
Klimatyczne relacje z poprzednich edycji Skorpenowego Spływu Łyną na
stronie Nurkowej Polski http://www.nurkowa-polska.pl/index.p…471&Itemid=38/
Kontakt:
Gracjan Górski
tel.:600-027-505
Łukasz Sinkiewicz
tel.:504-32-05-30
email: akpskorpena@wp.pl
http://www.skorpena.pl