Wydobycie kutra rybackiego

kuter06.jpgWe wtorek 13 maja o godzinie 5:00, braliśmy udział w akcji wydobywania wraka kutra rybackiego KOŁ 116, który spoczywa w pobliżu kołobrzeskiej plaży nieopodal ” Morskiego Oka”. Wrak, który od kilku tygodni stanowi zagrożenie dla kąpiących się ludzi był jednocześnie przedmiotem ćwiczeń wszystkich sił ratowniczych w naszym mieście. W sile 10 osobowego zastępu oraz samochodu bojowego stawiliśmy się na miejscu akcji. Zła pogoda utrudniła wykonanie zadania do tego stopnia, że dowodzący akcją wstrzymał działania do momentu jej poprawy. Mamy nadzieję, że akcja zostanie wznowiona już w następny poniedziałek. Wraz z wojskiem policją strażą pożarną i innymi służbami ponownie spotkamy się na plaży i będziemy próbować ją oczyścić.