O Nas

Witamy na stronach POSP TRYTON

Specjalistycznej Jednostki Płetwonurków w Kołobrzegu. Nasza POSP została powołana celem ratowania ludzi i mienia na wodzie i pod wodą. Terenem naszego działania jest miasto Kołobrzeg, wody portowe, rzeka Parsęta z kanałami oraz wody morskie przylegające do kąpieliska. W skład naszej jednostki wchodzą strażacy płetwonurkowie oraz ratownicy.

Więcej >>

Adres

Portowa Ochotnicza Straż Pożarna TRYTON
ul. Żurawia 12 B
78-100 Kołobrzeg

Szukaj

Ćwiczenia rozlewowe na morzu

kaper01.jpg14 maja o godzinie 16.00 zgodnie z planem rozpoczęły się ćwiczenia rozlewowe na morzu. Na pokładzie statku Straży Granicznej „Kaper 2” wyszliśmy za główki portu Kołobrzeg w asyście jednostki SAR 1500 oraz dwóch łodzi hybrydowych BSR. Ćwiczenia polegały na rozwinięciu morskiej zapory olejowej oraz jej holowaniu przez statki. Na pokładzie oprócz ratowników, ochotników strażaków i pograniczników gościliśmy obserwatorów z Niemiec. Ćwiczenia zakończyły się zgodnie z planem, a my bogatsi jesteśmy o kolejne doświadczenia w zakresie usuwania zanieczyszczeń ropopochodnych z akwenów wodnych.