Witamy na stronach POSP TRYTON

Specjalistycznej Jednostki Płetwonurków w Kołobrzegu. Nasza POSP została powołana celem ratowania ludzi i mienia na wodzie i pod wodą. Terenem naszego działania jest miasto Kołobrzeg, wody portowe, rzeka Parsęta z kanałami oraz wody morskie przylegające do kąpieliska. W skład naszej jednostki wchodzą strażacy płetwonurkowie oraz ratownicy.

Portowa Ochotnicza Straż Pożarna TRYTON
ul. Żurawia 12 B
78-100 Kołobrzeg

O nas

Witamy na stronach POSP TRYTON – Specjalistycznej Jednostki Płetwonurków w Kołobrzegu.

Nasza OSP została powołana celem ratowania ludzi i mienia na wodzie i pod wodą. Terenem naszego działania jest miasto Kołobrzeg, wody portowe, rzeka Parsęta z kanałami oraz wody morskie przylegające do kąpieliska. W skład naszej jednostki wchodzą strażacy płetwonurkowie oraz ratownicy.

aewiczenia.JPG

Regularne ćwiczenia ratownictwa prowadzone razem z zawodowymi ratownikami Morskiej Słuzby Poszukiwania i Ratownictwa na wodach morskich pozwalają na utrzymanie wysokiego stanu wyszkolenia ratowników-płetwonurków. Do naszych zadań należy również usuwanie zagrożeń ekologicznych z powierzchni wód.

miglak.jpg